HAKKIMIZDA

595 Sayılı KHK'nın ve arkasından 4708 sayılı kanunun yürürlüğe girmesinden önceki süreçte İ.M.O, M.M.O ve E.M.O gibi mühendislik odalarına ait olan proje ve uygulama kontrol görevleri; 4708 sayılı kanun ile yapı denetim şirketlerine devredilmiştir. Statik, betonarme, makine tesisat ve elektrik tesisat projelerini titizlikle inceleyen firmamız; Mühendislik Odaları seviyesinde hizmet vermektedir.

595 Sayılı KHK‘nin ve arkasından 4708 sayılı kanunun yürürlüğe girmesinden önceki süreçte İ.M.O, M.M.O ve E.M.O. gibi mühendislik odalarına ait olan proje ve uygulama kontrol görevleri; 4708 sayılı kanun ile yapı denetim şirketlerine devredilmiştir. Statik, betonarme, elektrik tesisat ve makine tesisat projelerini titizlikle inceleyen firmamız ; Mühendislik Odaları seviyesinde hizmet vermektedir. Özellikle önem verdiğimiz statik ve betonarme proje kontrolü ve uygulanması sırasında uyulacak hususlar hakkında tüm uzman mühendislerimiz İ.M.O. İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen seminerlere iştirak ederek bilgi birikimlerini en üst seviyeye yükseltmişlerdir. Uzman kadromuz ihtisas alanlarına giren projeleri incelemekle birlikte uygulamaya yönelik tavsiyelerde de bulunmakta ve yapım aşaması için kolaylık sağlamaktadır. 

Türkiye genelinde; bodrum katları hariç, tek katlı ve yapı inşaat alanı 180m 2 yi geçmeyen müstakil yapılar bu kanun kapsamı dışındadır. Bu sınırdan da anlaşılacağı gibi yeni yapılacak yapıların çok büyük bir bölümü 4708 Sayılı kanun ile yapı denetimine tabi tutulmuştur. Deprem sonrası yapıların denetlenmesi açısından bir iyileştirme getirilmesi bir şanstır. Yapı denetim kuruluşumuz bu şansı en iyi şekilde değerlendirerek, en azından yeni yapılacak binaların depreme dayanıklı şekilde inşa edilmesinin önemini çok iyi bilmektedir. Bu bilinçle; binaların proje aşamasından, çatısının kapanmasına dek devam eden süreçte kaliteli ve hızlı bir denetim sürdürülmektedir. 

Her biri konusunda uzman statik, mimari, elektrik ve mekanik mühendislerin bir araya gelmesiyle kurulan AKS PROJE YAPI DENETİM GRUBU “ birlikten kuvvet doğar ” ilkesiyle; tekil bilgi, tecrübe ve becerilerini birleştimiş ve üst düzey bir hizmet kalitesi elde etmiştir.

AKS PROJE YAPI DENETİM GRUBU  İstanbul ve çevresinde hizmet verebilmekten kıvanç duyar. Yeni projelerinizde buluşabilmek dileğiyle...